Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб до умерен ветер

Денес, недела, 20 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, понеделник, 21 февруар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »