Press "Enter" to skip to content

Младинките на Пелистер Волеј без пораз во младинскиот шампионат

Пелистер Волеј – Ѓорче Петров 2:0 (25:11; 25:13)

Пелистер Волеј – Универзитет Тетово 2:0 (25:16; 25:06)
 
Во рамките на младинско првенство на Македонија во одбојка во група “Б“ Пелистер Волеј сигурно меѓу водечката четворка од 25 екипи, без загубен сет, што е стопровентен успех во групната фаза.

Денес одбојкарските го играат заостанато 14. коло од есенскиот дел во суперлигата, каде ќе се борат за старт на челната позиција во втора фаза 2.

More from СпортMore posts in Спорт »