Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно и постудено со повремен дожд

Денес, вторник, 22 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, ветер од северен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, среда, 23 февруар, во Битола времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 6 степени.