Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност

Денес, четвток, 24 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, петок, 25 февруар, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 11 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »