Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведени двајца арамии фатени на дело во објект во изградба

На 23.02.2022 во 13.45 часот на ул.„Прилепска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода две лица на возраст од 26 и 32 години од Битола.

Тие биле затекнати при  извршување кражба од објект во изградба.

Кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело, а тие биле приведени во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

More from ВестиMore posts in Вести »