Press "Enter" to skip to content

Времето во Битола сончево и потопло со мала локална облачност

Денес, петок, 25 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 13, степени.

Утре, сабота, 26 февруар, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

More from ВестиMore posts in Вести »