Press "Enter" to skip to content

Вчерашните бронзени во велеслалом, денес сребрени во слалом, за Ангела и Матеа второ место

Денес продолжина натпреварите од “Лигата на надежи“, а на програмата на ски-центарот “Заре Лазаревски“ се одржа трката во слалом, на која учествуваа скијачите од Пелистре – Битола.На патеката се појавија пет млади натпреварувачи од Битола, а осоија две втори места. Втото пласирана во категорија “ U14“ е Ангела Ристевска, а исто така второ место во категорија “U8“ освои Матеа Нолева.

More from СпортMore posts in Спорт »