Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од снег

Денес, недела, 27 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде облачно со врнежи од снег, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, понеделник, 28 февруар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »