Press "Enter" to skip to content

Пелистер – Ренова нема да се игра денес, снегот го одложи натпреварот во Битола

Снегот кој утров започна да врне во Битола нема да дозволи да се игра прволигашки фудбал во на стадионот “Петар Милошевски“ под Тумбекафе и ќе биде презакажан.

Пелистер денес требаше да биде домаќин на натпреварот против Ренова, но овој дуел мора да биде одложен, а требаше да се одигра од 14 часот.

Исто така и во првиот дел од актуелната сезона беше одложуван натпревар во Битола поради временски непогоди, како оној меч Пелистер – Вардар.

 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »