Press "Enter" to skip to content

Во Битола блачно и студено со повремени врнежи од снег

Денес, вторник, 1 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 0 степени.

Утре, среда, 2 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »