Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер во “В“, а Еурофарм Пелистер 2 преку “Г“ групата до Ф4 во Купот

Како и беше најавено денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија беше извршена ждрепката за четвртфиналните групи во Купот на Македонија, а двете суперлигашки екипи од Битолаго дознаа групите, односно противниците преку кои ќе стигнат до Ф4, односно до завршницата од ракометниот куп на Македонија.

Според денешната жребка најинтересно би требало да биде во групата “В“, каде Пролет и Еурофарм Пелистер 2, односно Прилеп и Голден Арт ќе се борат за Ф4. Екипата на Еурофарм Пелистер до Ф4 ќе стигне преку “В“ групата, со победа над Алкалоид и Драчево или Охрид.

Куп на Македонија, четвртфинални групи: Група “А“
Јуниор КВ – Вардар и Металург – Тиквеш

“Група Б“ Бутел – Скопје и Струга – Аеродром

“Група В“ Драчево – Охрид и Алкалоид – Еурофарм Пелистер

Група “Г“  Пролет – Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп – Голден Арт

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »