Press "Enter" to skip to content

Традицијата ќе продолжи, “Пелистерски (градски) велеслалом“ на ски-патеката “Бегова-Копанки“

Во организација на ски клубот Пелистер од Битола, овој викенд, ќе се одржат натпреварите од националното првенство во слалом и велеслалом.

Покрај овие натпревари, ќе се одржи и “Пелистерски (градски) велеслалом“ кој ќе биде од отворен карактер.На градскиот велеслалом ќе можат да се натпреавруваат битолчани на возраст 7 до 77 години во следните категории, категорија под 15 години, категорија од 15 до 39 години, и категорија над 40 години (ветерани).

Трката е од ревијален карактер, ќе се одржи веднаш после официјалната трка во рамки на националното првенство за деца до 16 години.

Симболична стартарина: 100 денари.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »