Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето променливо облачно и студено со сончеви периоди

Денес, среда, 2 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до  2 степени.

Утре, четврток, 3 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до  6 степени.