Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде облачно, температурата до 6 степени

Денес, петок, 4 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот врнежи од дожд и снег. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 5 март, времето во Битола ќе биде облачно со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битоа до 3 степени.