Press "Enter" to skip to content

РК Татабања за Матео Мараш подготвен да плати откупна клаузула

РК Еурофарм Пелистер од Битола ја известува јавноста дека клубот Татабања од Унгарија нè информира дека е подготвен да ја плати откупната клаузула од договорот на ракометарот Матео Мараш, кој има активен договор со нашиот клуб.
 
По комплетирањето на трансакцијата и на истекот од тековната сезона, договорот може да биде комплетиран, почнувајќи од сезоната 2022/23.
 
РК Еурофарм Пелистер се заблагодарува на унгарскиот клуб за професионалниот пристап и на ракометарот за спортскиот ангажман.
More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »