Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битоланец останал и без пари и без “аудито“ кое го платил

Вчера попладне во СВР Битола 33-годишен маж од Битола пријавил дека на 16.02.2021 купил патничко моторно возило „ауди“ со битолски регистарски ознаки од лице од село Лавци, битолско. 

Двајцата склучиле купопродажен договор  и 33 годишникот му го платил возилото, по што продавачот побарал да му го остави возилото неколку дена додека да купи друго возило на што пријавителот се согласил, но до денес не го вратил возилото.

More from ВестиMore posts in Вести »