Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд и снег

Денес, сабота,  5 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, недела, 6 март, во Битола, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »