Press "Enter" to skip to content

Кугларите на Пелистер победија на гостувањето кај ГТЦ, само со 6 соборени дрвца повеќе

ГТЦ – Пелистер 3:5

Кугларите на Пелистер од Битола постигнаа вредна победа над конкурентрската екипа на ГТЦ од Скопје на гостувањето, а како велат е победена екипа која им е директен конкурент  за излез на европска сцена.

Пелистер победа над ГТЦ со 5:3 и само 6 дрва разлика, во натпревар кој покажаа квалитет и подготвеност да се натпреваруват со најсилните екипи, а играчи на натпреварот се Цане Поповски и Игор Михајловски, как0 и замената Николоски кој одлично надомести во 3. и 4. сет.

За екипата на Пелистер настапија: Поповски, Трајчевски, Димовски, Арслановски, Андоновски, Михајловски и Николовски.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »