Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено со врнежи претежно од снег

Денес, вторник, 8 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, среда, 9 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.