Press "Enter" to skip to content

Во Битола 14 нови позитивни на ковид-19, оздравени 24, активни 113 случаи

Министерството за здравство информира дека вчера се направени 2.557 тестови, а регистрирани се 340 нови случаи на КОВИД-19, во  Битола се 14.

Регистрирани сe 526 оздравени пациенти од Битола се 24.

До сега во Битола има 14.366, Активни 113

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 2 починати лица нема од Битола.

Направени се во Битола 103 ковид тестови преку ЦЈЗ Битола 65 и преку “Плодност“ 38.

Досега во земјата се направени вкупно 1.910.601 тестирања на КОВИД-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 300.106, бројот на оздравени пациенти е 288.761, на починати е 9.097 а бројот на активни случаи изнесува 2.248.

More from ВестиMore posts in Вести »