Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер денес без Јосип Периќ и Мартин Велковски

На денешниот натпревар екипата на РК Еурофарм Пелистер ќе настапи без повредените Јосип Периќ и Мартин Велковски.

За жал повредата на Мартин Велковски е од посериозна природа поради што тој ќе отсуствува од терените подолг период.

Што се однесува до повредата на Јосип Периќ, лекарскиот тим на РК Еурофарм Пелистер ги вложува сите напори за негово поскорешно враќање на теренот.

Во овој момент тешко е да се даде точна проценка на потребниот временски период за рехабилитација

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »