Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено, температурата до 2 степени

Денес, среда, 9 март, во Битола, според прогнозите за метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утре, четврток, 10 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 1 степени.