Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег

Денес, четврток, 10 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. 

Утре, петок, 11 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен ветер од северен правец. Повремено ќе провејува снег. Температурата во Битола до -1 степени.