Press "Enter" to skip to content

Ангела Ристевска и денес бронзена на “Дарданија Куп“

Младата битолчанка Ангела Ристевски, членка на ски клубот Пелистер од Битола , и денес на настапот на скијачкиот куп “Дарданија“ во Косово, и повторно го освои третото место во слалом.

Од скијачкиот клуб Пелистер и го честитаат првиот настап на меѓународни трки, кој го имаше викендов, а Ангела порачува дека ќе продолжи со напорните тренинзи, а секако и со успесите на трките без разлика дали се на домашен терен или во странство.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »