Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 12 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, недела, 13 март, времето во Битола ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 3 степени.