Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 15 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, среда, 16 март, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.