Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температура до 6 степени

Денес, петок, 18 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне ќе има локален слаб дожд,  а ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 19 март, во Битола времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.