Press "Enter" to skip to content

“Пелистерци“ со пет медали во слалом и велеслалом на Шапка (фото)

Денес на ски-патекта на Попова Шапка продолжија натпреварите од лигата на надежи, а “пелистерци“ во Битола се враќаат со пет медали, еден златен и два сребрени.Ангела Ристевска продолжи со победите и освои злато во велеслалом во категорија “У-12“, а во категорија “У-12“ второ место освои Јаков Мицевски. Второпласиран во слалом е Марко Анески во категорија “У-16“. Исто така одлични настапи имаа и Матеа, Димитра и Игор.Скијачите на Пелистер требаше на настапат на меѓународни натпреаври во Грција, кои поради лошото време беа одожени.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »