Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено со мала локална облачност

Денес, недела, 20 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за ходрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, a наместа засилен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, понеделник, 21 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »