Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 21 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Вторник, вторник, 22 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен, на места силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »