Press "Enter" to skip to content

Во Битола 1 нов позитивен на ковид-19, оздравени 10, активни 135 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 965 тестови, а регистрирани се 64 нови случаи со КОВИД-19, од Битола се 1.

Од 296 оздравени пациенти од Битола се 10.

До сега во Битола има 14.576 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 135 счучаи,

Починати се две лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.938.935 тестирања на КОВИД-19. Вкупниот број КОВИД-дијагностицирани лица во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 303.418, бројот на оздравени пациенти е 292.344, на починати е 9.184, а на активни случаи изнесува 1.890.

More from ВестиMore posts in Вести »