Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и потопло

Денес, вторник, 22 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува ветер од северен правец. Темпертурата до Битола до 10 степени.

Утре, среда, 23 март, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува умерен  северен ветер. Темпертурата до Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »