Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и малку потопло со мала облачност

Денес, среда, 23 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и малку потопло со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, четврток, 24 март, во Битола, времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 12 степени.