Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“: утре со прекинато водоснабување во населбата “Карпош“ во Битола

ЈКП “Водовод“ ги известува граѓаните дека на ден 24.03.2022 четврток, поради редовната акција што ја спроведува нашето претпријатие, реконструкција и промена на затворачи во градската водоводна мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населбата “Карпош“.

Прекинот ќе трае од 09:00 часот до завршување со активностите.

More from ВестиMore posts in Вести »