Press "Enter" to skip to content

Сончево и топло, температурата во Битола до 19 степени

Денес, четврток, 24 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, петок, 25 март, во Битола времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.