Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата во Битола до 19 степени

Денес, петок, 25 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен од северен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, сабота, 26 март, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 17 степени.