Press "Enter" to skip to content

Со победа над Вардар кугларите на Пелистер го потврдија второто место на табелата

Пелистер – Вардар 7:1

Кугларите на Пелистер, во кугланата во спортската сала “Боро Чурлески“ во Битола, убедливо го победија директниот конкурент за освојување на второто место на табелата, екипата на Вардар со 7:1.Во екипата на Пелистер настапија Поповски, Михајловски, Спировски, Трајчевски, Димовски и Андоноск, кои соборија 3.261 дрвца, наспроти “вардарци“ кои имаа 3.160 соборени дрвца.

Со оваа значајна победи покрај потрдедното второ место “пелистерци“ обезбедија и настапи на меѓународен план.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »