Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала облачност

Денес, недела, 27 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, понеделник, 28 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 16 степени.