Press "Enter" to skip to content

Топ гол победи во градското дерби на “Ќумурно“ против Атлетико

Атлетико – Топ Гол 1:2 (1:1)

Во градското дерби, во Битола, помеѓу женските фудбалски екипи на Топ гол и Атлетико победник е Топ гол. Во рамките на 15. од ПМФ на натпреварот кој се го одигра на фудбалското игралиште “Павел Шатев“ во Битола, Топ гол го совлада Атлетико со резултат 1:2, полувреме 1:1.

Стрелец за Атлетико беше Велјановска во 15. минута, а головите за Топ гол ги постигна Љондевска во 30. и Гоцевска во 60. минута.

-Честитки на моите фудбалерки за овој триумф и победата над Атлетико. На почетокот на натпреварот примивме гол но тоа не мотивира уште повеќе, да израмниме и победиме  прокниживме уште три нови бода кои ни беа потребни, вели Кире Грбевски, тренер на Топ Гол.

За Топ гол настапија: Талевска, Петровска, Марковска, Стојчевска, Гоцевска, Талевска М., Димитровска, Стевановска, Милевска, Љондевска и Давчева, уште играа Јовановска и Трајчевска.