Press "Enter" to skip to content

Во Битола оздравени 13 пациенти од ковид-19, активни 154 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 1.192 тестови, а регистрирани се 48 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани сe 253 оздравени пациенти од Битола се 13.

До сега во Битола има 14.712 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 154 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа,  се регистрирани 2 починати лица, нема од Битола.

Вчера, недела е беа правени ковид тестови во Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.955.058 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 305.114, бројот на оздравени пациенти е 294.072, на починати е 9.208, а бројот на активни случаи изнесува 1.834.

More from ВестиMore posts in Вести »