Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, вторник, 29 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 30 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »