Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 30 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хосрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, четврток, 31 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.