Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и ветровито, температурата до 12 степени

Денес, недела, 3 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можен дожд. Ќе дува умерен наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, 4 април, времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »