Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, со можен повремен дожд

Денес, понеделник, 4 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде претежно облачно, со можен повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, вторник, 5 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »