Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и потопло

Денес, среда, 6 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, четврток, 7 арил, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со интензивен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »