Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, четврток, 7 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, со можност  за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 8 април, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.