Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло со мала локална облачност

Денес, петок, 8 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, сабота, 9 април, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »