Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: фатен арамија при извршување кражба-предметите вратени, физички напади на “Партизанска“ и “Филип Втори Македонски“

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола, полициски службеници од Полициска станица Битола  лишиле од слобода 25 од Битола. Тој бил затекнат при извршување кражба во објект сопственост на 45 годишник од Битола. Кај приведениот биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

На 07.04.2022 во СВР Битола, К.М. (47) од Битола пријавил дека на ул. „Партизанска“ бил физички нападнат тврд предмет од лице од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 07.04.2022 во СВР Битола, Л.З. (61) од Битола пријавил дека на ул. „Филип Втори Македонски“ во Битола бил физички нападнат. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.