Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, утре заладување

Денес, сабота, 9 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хирометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Температурата во Битола до 24 степени. 

Утре, недала, 10 април, во Битола времето ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 14 степени.