Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер и одреден 30 дневен притвор во затворот во Шутка

На 08.04.2022,полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Битола и полициската станица Битола лишиле од слобода 39 годишник од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. 

Против истиот е поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

More from ВестиMore posts in Вести »